Tailandning Pattaya shahrida og'ir kasallikka chalingan yurtdoshimiz O'zbekistonga qaytarildi
2025-03-30 20BANGKOK, 30-mart. /"Dunyo" AA/. Shu yil 3-mart kuni O'zbekiston fuqarosi I.S. Tailandning Pattaya shahrida insultga chalinishi natijasida shoshilinch tarzda kasalxonaga yotqizildi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Tailand poytaxti Bangkok shahrida yuz bergan kuchli zilzila munosabati bilan hamdardlik
2025-03-29 42Oʻzbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Tailand poytaxti Bangkok shahrida yuz bergan kuchli zilzila natijasida koʻplab insonlarning halok boʻlgani, jiddiy jarohat olgani va katta iqtisodiy ziyon koʻrilgani munosabati bilan Tailand Qiroliga hamdardlik maktubi yoʻlladi.
Myanma hududida roʻy bergan kuchli zilzila yuzasidan hamdardlik
2025-03-29 591Oʻzbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Myanma hududida roʻy bergan kuchli zilzila oqibatida koʻplab insonlar halok boʻlgani va jabrlangani, jiddiy talofotlar koʻrilgani munosabati bilan Myanma Davlat boshqaruvi kengashi raisi General Min Aung Hlaingga hamdardlik maktubi yoʻlladi.
Tailandda yuz bergan zilzila oqibatlari: O‘zbekiston fuqarolari uchun ma’lumot
2025-03-28 3192025-yil 28-mart kuni Tailandda yuz bergan zilzila, qurbonlar va bedarak yo‘qolganlar soni haqida ma’lumot. O‘zbekiston fuqarolari bo'yicha ma'lumot va yordam olish uchun Bosh konsulxona aloqa ma’lumotlari haqida.
Bangkokda O'zbekiston Konstitutsiyasi va Davlat madhiyasi qabul qilingan kun munosabati bilan ma'rifiy tadbir o'tkazildi
2024-12-08 1623BANGKOK, 8-dekabr. /"Dunyo" AA/. Mamlakatimiz Bosh konsulxonasida 8-dekabr – O'zbekiston Konstitutsiyasi hamda 10 dekabr – O'zbekiston Davlat madhiyasi qabul qilingan kun munosabati bilan ma'daniy-ma'rifiy tadbir tashkil etildi, deb xabar bermoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Bangkok shahrida Tailand, Laos va Kambodjadagi vatandoshlar ishtirokida madaniy-ma'rifiy tadbir o'tkazildi
2024-10-07 1212BANGKOK, 7-oktabr. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston Bosh konsulxonasida Tailand, Laos va Kambodja hududidagi vatandoshlar ishtirokida madaniy-ma'rifiy tadbir o'tkazildi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilingan kun munosabati bilan tadbir
2022-12-05 1032Hurmatli do'stlar, sizni O'zbekistonning Bangkokdagi Bosh konsulligiga O'zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganining 31 yilligiga bag'ishlangan tadbirda ishtirok etishga taklif etamiz.
Xorijda bo‘lib turgan O‘zbekiston fuqarolari diqqatiga
2019-12-21 463362019-yil 22-dekabr kuni Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputatligi uchun nomzodga qayerda ovoz berish mumkin?