Davlat rahbarlari O‘zbekiston, Tojikiston va Qirg‘iziston do‘stligi timsolini ochdilar
2025-03-31 3Xo‘jand shahrida o‘tayotgan oliy darajadagi tadbirlar dasturiga muvofiq O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev, Tojikiston Respublikasi Prezidenti Emomali Rahmon va Qirg‘iz Respublikasi Prezidenti Sadir Japarov uch mamlakat davlat chegaralari tutashgan hududda Do‘stlik stelasini tantanali ravishda ochdilar.
2025-03-31 4O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 31-mart kuni Xo‘jand shahrida Tojikiston Respublikasi Prezidenti Emomali Rahmon va Qirg‘iz Respublikasi Prezidenti Sadir Japarov bilan uch tomonlama uchrashuvda ishtirok etdi.
O‘zbekiston va Tojikiston yetakchilari amaliy hamkorlikni kengaytirish muhimligini qayd etdilar
2025-03-31 4O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Xo‘jand shahriga kelgach, Tojikiston Respublikasi Prezidenti Emomali Rahmon bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Elchixona tadbirlari
2025-03-30 8BANGKOK, 30-mart. /"Dunyo" AA/. Shu yil 3-mart kuni O'zbekiston fuqarosi I.S. Tailandning Pattaya shahrida insultga chalinishi natijasida shoshilinch tarzda kasalxonaga yotqizildi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
2025-03-29 36Oʻzbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Tailand poytaxti Bangkok shahrida yuz bergan kuchli zilzila natijasida koʻplab insonlarning halok boʻlgani, jiddiy jarohat olgani va katta iqtisodiy ziyon koʻrilgani munosabati bilan Tailand Qiroliga hamdardlik maktubi yoʻlladi.
Myanma hududida roʻy bergan kuchli zilzila yuzasidan hamdardlik
2025-03-29 554Oʻzbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Myanma hududida roʻy bergan kuchli zilzila oqibatida koʻplab insonlar halok boʻlgani va jabrlangani, jiddiy talofotlar koʻrilgani munosabati bilan Myanma Davlat boshqaruvi kengashi raisi General Min Aung Hlaingga hamdardlik maktubi yoʻlladi.