Davlat rahbarlari qo‘shma konsertda ishtirok etdilar
2025-03-31 17O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev, Tojikiston Respublikasi Prezidenti Emomali Rahmon va Qirg‘iz Respublikasi Prezidenti Sadir Japarov uch mamlakat madaniyat va san’at ustalarining konsertida qatnashdilar.
O‘zbekiston va Qirg‘iziston Prezidentlari qo‘shma loyihalar ijrosining borishini muhokama qildilar
2025-03-31 18Xo‘jand shahrida o‘tayotgan uch tomonlama sammit doirasida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Qirg‘iz Respublikasi Prezidenti Sadir Japarovning uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Davlat rahbarlari O‘zbekiston, Tojikiston va Qirg‘iziston do‘stligi timsolini ochdilar
2025-03-31 23Xo‘jand shahrida o‘tayotgan oliy darajadagi tadbirlar dasturiga muvofiq O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev, Tojikiston Respublikasi Prezidenti Emomali Rahmon va Qirg‘iz Respublikasi Prezidenti Sadir Japarov uch mamlakat davlat chegaralari tutashgan hududda Do‘stlik stelasini tantanali ravishda ochdilar.
2025-03-31 19O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 31-mart kuni Xo‘jand shahrida Tojikiston Respublikasi Prezidenti Emomali Rahmon va Qirg‘iz Respublikasi Prezidenti Sadir Japarov bilan uch tomonlama uchrashuvda ishtirok etdi.
O‘zbekiston va Tojikiston yetakchilari amaliy hamkorlikni kengaytirish muhimligini qayd etdilar
2025-03-31 19O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Xo‘jand shahriga kelgach, Tojikiston Respublikasi Prezidenti Emomali Rahmon bilan uchrashuv o‘tkazdi.
2025-03-30 20BANGKOK, 30-mart. /"Dunyo" AA/. Shu yil 3-mart kuni O'zbekiston fuqarosi I.S. Tailandning Pattaya shahrida insultga chalinishi natijasida shoshilinch tarzda kasalxonaga yotqizildi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
O‘zbekiston-Qozog‘iston sammiti samarali o‘tdi
2025-03-29 11O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Qozog‘iston Respublikasiga amaliy tashrifi yakunlandi.
O‘zbekiston va Qozog‘iston yetakchilarining norasmiy uchrashuvi bo‘lib o‘tdi
2025-03-29 12O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Qozog‘iston Respublikasi Prezidenti Qasim-Jomart Toqayev 29-mart kuni Olmaota shahrida norasmiy uchrashuv o‘tkazdilar.
O‘zbekiston Prezidenti Olmaotaga tashrif buyurdi
2025-03-29 13O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev amaliy tashrif bilan Olmaota shahriga keldi.
2025-03-29 42Oʻzbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Tailand poytaxti Bangkok shahrida yuz bergan kuchli zilzila natijasida koʻplab insonlarning halok boʻlgani, jiddiy jarohat olgani va katta iqtisodiy ziyon koʻrilgani munosabati bilan Tailand Qiroliga hamdardlik maktubi yoʻlladi.