Oʻzbekiston Prezidenti “Blackrock” kompaniyasi bilan investitsiyaviy hamkorlikning ustuvor yoʻnalishlarini muhokama qildi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Davos shahriga amaliy tashrifi doirasida “Blackrock” kompaniyasi direktorlar kengashi aʼzosi va katta boshqaruvchi direktori Adebayo Ogunlesi bilan uchrashdi.
Ushbu yetakchi kompaniya bilan investitsiyaviy hamkorlikning ustuvor yoʻnalishlari va ilgari erishilgan kelishuvlarni amalga oshirish masalalari muhokama qilindi.
“Blackrock” kompaniyasining mamlakatimizdagi ustuvor loyihalarda ishtirok etish istiqbollari yuzasidan fikr almashildi.
Kompaniyaning Oʻzbekistondagi bir qator korxonalar kapitaliga kirish, qoʻshma investitsiya mexanizmlarini ishlab chiqish va mamlakat investitsiya muhitini yaxshilash uchun xalqaro ekspertizani jalb qilish boʻyicha tashabbuslari qoʻllab-quvvatlandi.

The President of Uzbekistan discusses investment partnership priorities with Blackrock
As part of his working visit to Davos, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev met with Adebayo Ogunlesi, member of the Board of Directors and Senior Managing Director of Blackrock.
The key areas of investment cooperation with this leading company and the implementation of previously reached agreements were discussed.
An exchange of views took place on the prospects for Blackrock's participation in priority projects in our country.
The company's initiatives to acquire stakes in a number of Uzbek enterprises, establish joint investment mechanisms, and attract international expertise to improve the country's investment climate were supported.