13 noyabr kunlari Toshkentda texnologiyalar va kelajak xavfsizligini birlashtiruvchi “E-TechExpo 2025” va “Securex Uzbekistan 2025” xalqaro koʻrgazmalari boʻlib oʻtadi
2025-yilning 11-13 noyabr kunlari “Oʻzekspomarkaz” MKMda texnologik taraqqiyot va kelajak xavfsizligining yagona gʻoyasi bilan birlashtirilgan ikkita tadbir - “Umumiy xavfsizlik – Securex Uzbekistan 2025” 16-xalqaro koʻrgazmasi va elektronika, elektrotexnika va innovatsion texnologiyalar “E-TechExpo 2025” 4-xalqaro koʻrgazmasi oʻtkaziladi.
Tashkilotchilar – “Iteca Exhibitions” xalqaro koʻrgazma kompaniyasi va uning hamkori “ICA Eurasia Group”.
Zamonaviy dunyoda innovatsion texnologik yechimlar va keng qamrovli xavfsizlik choralarisiz barqaror rivojlanish mumkin emas. “E-TechExpo 2025” va “Securex Uzbekistan 2025” koʻrgazmalarining bir sanalarda oʻtkazilishi ushbu yoʻnalishlarning oʻzaro chambarchas bogʻliqligini aks ettiradi: elektronika va elektrotexnika avtomatlashtirish va boshqarish tizimlarining asosini tashkil etadi va aksariyat zamonaviy xavfsizlik yechimlarini raqamli va elektron texnologiyalarsiz amalga oshirib boʻlmaydi.
Koʻrgazmalarning birlashgan ekspozitsiyasida Avstriya, Belarus, Germaniya, Qozogʻiston, Xitoy, Janubiy Koreya, Polsha, Rossiya, Turkiya va Oʻzbekistondan 39 ta kompaniya ishtirok etadi.
Tadbirlar doirasida biznes dasturni ham qamrab oladi va davlat idoralari, sanoat korxonalari, muhandislik-qurilish tashkilotlari, energetika kompaniyalari, huquqni muhofaza qilish organlari, xavfsizlik xizmatlari, IT-kompaniyalar, tizim integratorlari vakillarini birlashtiradi. Aynan shu yerda mintaqaning innovatsion va xavfsiz infratuzilmasining kelajagini shakllantiradigan gʻoyalar va hamkorliklar tugʻiladi.
“Securex Uzbekistan 2025” koʻrgazmasi xavfsizlik mutaxassislari uchun yetakchi biznes platforma boʻlib, bu yerda mutaxassislar signalizatsiya va videokuzatuv tizimlaridan tortib zamonaviy elektron qurilmalar, dasturiy yechimlar va maʼlumotlarni himoya qilish texnologiyalarigacha boʻlgan eng soʻnggi ishlanmalar bilan tanishishlari mumkin.
Koʻrgazmaning oltin homiysi – “Hikvision” (Oʻzbekiston) kompaniyasi rasmiy distribyutor boʻlib, obyektlarni himoya qilish va qoʻriqlash uchun videokuzatuv tizimlari, kirishni nazorat qilish, interkomlar, biometrik qurilmalar, turniketlar va tegishli uskunalarni taklif etadi.
2022-yilda tashkil etilgan “E-TechExpo” koʻrgazmasi sohada boʻlgan qiziqishning barqaror oʻsishini namoyish etdi va oʻzini muhim mintaqaviy professional tadbir sifatida namoyish etdi. Koʻrgazma ishtirokchilari soni yildan-yilga ortib bormoqda, shu bilan birga koʻrgazmadagi mahsulotlarning geografik koʻlami va assortimenti kengaymoqda.
Taniqli ishtirokchilar orasida xavfsizlik va texnologiya sohasidagi ilgʻor ishlanmalarni taqdim etuvchi yetakchi mahalliy va xalqaro kompaniyalar mavjud: “Aselsan” (Turkiya) - ikki maqsadli mahsulotlar ishlab chiqarishda yetakchilardan biri; “EAS” (Oʻzbekiston) - dronlarga qarshi innovatsion tizimlarni milliy ishlab chiqaruvchisi; “UNITREE” (Xitoy) - robototexnika sohasining yetakchisi; “Regula” (Belarus) - hujjatlar, banknotlar va qimmatli qogʻozlarning haqiqiyligini tekshirish boʻyicha ekspert yechimlarining taniqli ishlab chiqaruvchisi.
“E-TechExpo 2025” va “Securex Uzbekistan 2025” kompaniyaning kuzgi mavsumini yakunlovchi tadbirlaridir. Uch kunlik mazmunli dastur davomida ishtirokchilar yangi imkoniyatlar va bozorlarni kashf etish, dolzarb bilimlarni oʻzlashtirish hamda “Iteca Connect” mobil ilovasi orqali muloqot oʻrnatish imkoniyatiga ega boʻladilar.
Koʻrgazmaga tashrif buyurish uchun quyidagi havolalar orqali roʻyxatdan oʻting va onlayn beydjga ega boʻling:

11–13 ноября 2025 года в Ташкенте пройдут международные выставки E-TechExpo 2025 и Securex Uzbekistan 2025, которые объединяютт технологии и безопасность будущего
С 11 по 13 ноября 2025 года в НВК «Узэкспоцентр» пройдут два события, объединённые общей идеей технологического прогресса и безопасности будущего — 16-я Международная выставка «Комплексная безопасность – Securex Uzbekistan 2025» и 4-я Международная выставка электроники, электротехники и инновационных технологий E-TechExpo 2025.
Организаторы — международная выставочная компания Iteca Exhibitions и её партнёр ICA Eurasia Group.
В реалиях современного мира устойчивое развитие невозможно без инновационных технологических решений и комплексных мер по обеспечению безопасности. Совместное проведение выставок E-TechExpo и Securex Uzbekistan отражает тесную взаимосвязь этих направлений: электроника и электротехника лежат в основе систем автоматизации и управления, а большинство современных решений в сфере безопасности невозможно реализовать без цифровых и электронных технологий.
Объединенная экспозиция соберет на своей площадке 39 компаний из 10 стран: Австрии, Республики Беларусь, Германии, Казахстана, Китая, Республики Корея, Польши, России, Турции и Узбекистана. Повестка выставки также включает деловую программу.
События будут сопровождаться деловой программой, и объединят представителей государственных структур, промышленных предприятий, инжиниринговых и строительных организаций, энергетических компаний, силовых ведомств, служб безопасности, IT-компаний и системных интеграторов. Здесь рождаются идеи и партнёрства, формирующие будущее инновационной и безопасной инфраструктуры региона.
Выставка Securex Uzbekistan — ведущая бизнес-площадка в сфере безопасности, где профессионалы могут познакомиться с последними разработками — от систем сигнализации и видеонаблюдения до современных электронных устройств, программных решений и технологий защиты данных.
Золотой спонсор выставки – компания Hikvision (Узбекистан) — официальный дистрибьютор, предлагающий системы видеонаблюдения, контроля доступа, домофонов, биометрических устройств, турникетов и сопутствующее оборудование для охраны и безопасности объектов.
Основанная в 2022 году, выставка E-TechExpo демонстрирует устойчивый рост интереса со стороны отрасли и уже заняла своё место в календаре ключевых профессиональных событий региона. Год от года увеличивается число участников, расширяется география и ассортимент представляемой продукции.
Среди ярких участников — ведущие отечественные и зарубежные компании, представляющие передовые разработки в сфере безопасности и технологий. Среди них: Aselsan (Турция) — один из лидеров в области производства продукции двойного назначения; EAS (Узбекистан) — национальный производитель инновационных антидроновых систем; UNITREE (Китай) — пионер в области робототехники; Regula (Республика Беларусь) — признанный разработчик экспертных решений для проверки подлинности документов, денежных знаков и ценных бумаг.
E-TechExpo 2025 и Securex Uzbekistan 2025 — завершающие события осеннего сезона компании. В течение трёх насыщенных дней участники смогут открыть новые возможности и рынки, получить актуальные знания и установить контакты через мобильное приложение Iteca Connect.