“Plastex Uzbekistan–2025” yubiley koʻrgazmasi oʻz ekspozitsiyasini kengaytirmoqda
“Plastmassalar sanoati – Plastex Uzbekistan 2025” 15-yubiley xalqaro koʻrgazmasi 2025-yilning 23-25-sentyabr kunlari “Oʻzekspomarkaz” MKKning barcha koʻrgazma maydonlarida boʻlib oʻtadi.
Koʻrgazma tashkilotchilari: Iteca Exhibitions xalqaro koʻrgazma kompaniyasi va uning hamkori ICA Eurasia Group.
Plastex Uzbekistan har yili polimer xomashyosi va asbob-uskunalari boʻyicha yetakchi jahon ishlab chiqaruvchilari va yetkazib beruvchilarining ilgʻor yechimlarini taqdim etish uchun plastmassa sanoati mutaxassislarini birlashtiradi. Xalqaro ishtirokchilar innovatsiyalari va ishlanmalari Oʻzbekistonning koʻplab tarmoqlari uchun mustahkam tayanch boʻlmoqda.
Koʻrgazma miqyosi oʻtgan yilga nisbatan 19 foizga oʻsdi – Germaniya, Yeron, Hindiston, Xitoy, Koreya Respublikasi, Latviya, Rossiya, Turkmaniston, Turkiya va Oʻzbekistondan 250 dan ortiq kompaniya va brendlar Plastex Uzbekistan 2025da ishtirok etmoqda. Xitoy ishlab chiqaruvchilari Milliy pavilyon formatida ishtirok etadi.
“Plastex Uzbekistan –2025” koʻrgazmasi nafaqat ishtirokchilar soni boʻyicha, balki asosiy va periferik uskunalar miqyosi boʻyicha ham rekord koʻrsatgichlarni namoyish etmoqda – 2-pavilyonda nafaqat sanoat liniyalari balki alohida taqdimotlar ham diqqatga sazovordir. Koʻrgazmada anʼanaviy plastmassa ishlab chiqarish liniyalaridan tashqari, qayta ishlash uskunalari ham namoyish etiladi.
Haitian, Sedir Yzumi, Haida, Borche, Power Jet, Dianya, Wankai, Bole, Jwellningning texnik mutaxassislari turli xil plastik qoliplash usullari uchun mashinalarni tanlash boʻyicha malakali maslahatlar beradi. Qolip ishlab chiqaruvchilari yangi mahsulotlarni chiqarish uchun qoliplash vositalariga buyurtma berish bilan bogʻliq muammolarni hal qilishda yordam beradi.
Boʻlimlar:
• Plastmassa ishlab chiqarish va qayta ishlash uskunalari;
• Xom ashyo va yordamchi materiallar;
• Polimer materiallar va qoʻshimchalar;
• Bosma qoliplar. Periferik uskunalar;
• Qayta ishlash va utilizatsiya texnologiyalari;
• Plastik mahsulotlar;
• Qadoqlash va poligrafiya uskunalari.
Sanoatga talab ortib borayotgani, uning tarmoqlari kengaygani tufayli koʻrgazma koʻlami kengaydi. Koʻrgazmaning yangi xususiyati – 4P Central Asia ixtisoslashtirilgan sektori – poligrafiya, qadoqlash, plastmassa va polimer sanoatidagi mahsulotlar, texnologiyalar va innovatsiyalarni namoyish etishga moʻljallangan innovatsion V2V platformasidir. Sanoatning toʻrt yoʻnalishini bir maydonda, bir sanalarda birlashtirish tamoyili mutaxassislarga bir nechta turdosh tarmoqlar doirasida individual va kompleks yechimlarni topish uchun barcha shart-sharoitlarni yaratadi.
4P Central Asianing asosiy maqsadi - ishlab chiqarish zanjirining toʻliq siklini – polimer, poligrafiya va qadoqlash sanoatining oʻzaro taʼsirini namoyish etish orqali keng qamrovli yechimlarni taklif qilishdan iborat.

Юбилейная «Plastex Uzbekistan 2025» расширяет экспозицию в Ташкенте
15-я Юбилейная Международная выставка «Индустрия Пластмасс – Plastex Uzbekistan 2025» развернет свою экспозицию 23-25 сентября 2025 года на всех выставочных площадях НВК «Узэкспоцентр».
Организаторы выставки: Международная выставочная компания Iteca Exhibitions и ее партнер ICA Eurasia Group.
Ежегодно Plastex Uzbekistan собирает профессионалов отрасли пластмасс, чтобы представить передовые решения от ведущих мировых производителей и поставщиков полимерного сырья, оборудования и оснастки. Новинки и разработки международных участников – это солидная поддержка многим отраслям промышленности Узбекистана.
Масштабы выставки выросли на 19% по сравнению с прошлым годом - свое участие подтвердили более 250 компаний и брендов из Германии, Ирана, Индии, Китая, Республики Корея, Латвии, России, Туркменистана, Турции, Узбекистана. Китайские производители примут участие в формате Национального павильона.
Plastex Uzbekistan 2025 станет рекордной не только по числу участников, но и по количеству основного и периферийного оборудования, которое будет демонстрироваться в работе, как в составе промышленных линий, так и в формате отдельных презентаций в Павильоне №2. Кроме традиционных линий производства пластмасс, на выставке будет представлено оборудование для вторичной переработки.
Технические специалисты компаний Haitian, Sedir Yzumi, Haida, Borche, Power Jet, Dianya, Wankai, Bole, Jwell предоставят квалифицированные консультации по подбору станков для различных методов формовки пластмасс. Разработчики пресс-форм помогут решить вопросы с заказом формующего инструмента для запуска новых продуктов.
Разделы:
• Оборудование для производства и переработки пластмасс
• Сырье и вспомогательные материалы
• Полимерные материалы и добавки
• Пресс-формы. Периферийное оборудование
• Технологии вторичной переработки и утилизации
• Изделия из пластмасс
• Оборудование для упаковки и полиграфии
Площадь экспозиции увеличилась за счет роста востребованности индустрии и расширения секторов. Новинкой выставки станет специализированный сектор 4P Central Asia —инновационная платформа B2B, предназначенная для демонстрации продуктов, технологий и инноваций в индустрии полиграфии, упаковки, пластмасс и полимеров. Принцип объединения 4-х направлений промышленности на одной площадке, в одни даты, создаёт специалистам все необходимые условия для поиска индивидуальных и комплексных решений в рамках нескольких смежных отраслей. Основная задача 4P Central Asia – предложить всеобъемлющие решения, продемонстрировав полный цикл производственной цепочки – взаимодействия полимерной, печатной и упаковочной отраслей.