Ўзбекистон Республикасининг Таиланд Қироллигидаги фуқаролари диққатига
Sizga ma'lum bo'lganidek, 2020 yil 30 martdan 20 aprelgacha O'zbekistonning barcha aeroportlari o'z faoliyatini to'xtatib qo'ydi va shu bilan ichki va xorijiy reyslarni butunlay to'xtatdi. Ushbu qaror koronavirusning kirib borishi va tarqalishining oldini olish bo'yicha Maxsus respublika komissiyasi tomonidan qabul qilindi.
Ma'lumki, ushbu vaziyatda sizga keyingi parvozning sanasini aytib berishimiz qiyin.
Biz sizni iloji boricha tezroq O'zbekistonga qaytarish uchun Tailanddagi vatandoshlarimiz ro'yxatini tuzayapmiz. Endi biz birgalikda 2020 yil 20 aprelgacha O'zbekistonga qaytish imkoniyati bo'lmaydigan vaziyatga tayyorgarlik ko'rishimiz kerak.
Shu munosabat bilan, O'zbekistonning Bangkokdagi Bosh konsullik muassasasi vaziyatning qiyinchiliklarini yumshatish uchun barcha imkoniyatlarni ishga soladi. Sizga kundalik hayotda yashashga odatlangan sharoitlarni taqdim eta olmaymiz, ammo hech bo'lmaganda hamma uchun bu qiyin vaziyatda minimal shart-sharoitlarni yaratishga harakat qilamiz. Sizdan ushbu holatlarni jiddiylik va tushunish bilan qabul qilishingizni so'raymiz, chunki bu holda bizning imkoniyatlarimiz ham cheklangan.
Bosh konsullik muassasasining shoshilinch yordamiga muhtoj bo'lgan har bir kishini, biz uchun eng qulay bo'lgan usulda har qanday ehtiyoj va muammolaringiz haqida (telefon, telegram, elektron pochta) xabardor qilishingizni so'raymiz.
Aziz vatandoshlar!
Qiyin paytlarda bir-birimizga yordam berish va qo'llab-quvvatlash juda muhimdir. Bosh konsullikning barcha xodimlari siz bilan kuniga 24 soat aloqa qilishga tayyor. Avvalo, bolalar va keksa yoshdagi fuqarolarning murojaatlarini ko'rib chiqamiz.

Вниманию граждан Узбекистана, находящихся в Таиланде
Как вам уже известно, с 30 марта по 20 апреля 2020г. все аэропорты Узбекистана приостанавливают свою работу, тем самым в республике полностью прекращается внутреннее и внешнее авиасообщение. Такое решение было принято Специальной республиканской комиссией по предотвращению проникновения и распространения коронавируса.
Как вы понимаете, в этой ситуации нам сложно назвать вам дату следующего рейса.
Вы знаете, мы составляем список наших сограждан в Таиланде для скорейшего возвращения вас домой в Узбекистан. Теперь нам вместе следует подготовиться к ситуации, что до 20 апреля 2020г. у вас не будет возможности вернуться в Узбекистан.
В этой связи, Генеральное консульство Узбекистана в г.Бангкоке приложит максимум усилий, чтобы смягчить для вас трудности сложившейся ситуации. Мы не сможем обеспечить для вас условия, в которых вы привыкли жить повседневной жизнью, однако будем стараться создать для вас хотя бы минимум в этой сложной для всех ситуации. Просим вас со всей серьезностью и пониманием отнестись к этим обстоятельствам, поскольку наши возможности в данном случае также ограничены.
Мы просим всех, кому нужна экстренная помощь Генерального консульства сообщить нам любым удобным для вас способом (телефон, телеграмм-мессенджер, электронная почта) о ваших самых насущных потребностях и проблемах.
В трудные времена особенно важно помогать и поддерживать друг друга. Все сотрудники Генконсульства 24 часа в сутки готовы выходить на общение с вами. В первую очередь, будем рассматривать обращения граждан с детьми и пожилого возраста.