Prezidentlar "O‘zbekiston" bog‘iga tamal toshi qo‘ydilar
O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Ozarbayjonga davlat tashrifi doirasida Boku shahrida "O‘zbekiston" bog‘iga tamal toshi qo‘yishga bag‘ishlangan tantanali marosim bo‘lib o‘tdi.
Yangi bog‘ poytaxtning nufuzli va jadal rivojlanayotgan "Oq shahar" mavzesidan o‘rin oldi.
Loyihaga ko‘ra, 4,5 gektar maydonda O‘zbekistonning boy madaniyati va an’analarini namoyish etadigan ulkan majmua barpo etiladi.
Bog‘ hududida yurtimiz me’moriy obidalari nusxalari, sayilgohlar, yashil hududlar, mehmonxona, turli xil savdo va ko‘ngilochar maskanlar tashkil etiladi. Binolar qurilishi va bezagida o‘zbek milliy me’morchiligi an’analari hamda naqshlaridan foydalaniladi.
Marosimda ikki davlat rahbarlari birgalikda bog‘ poydevoriga ramziy kapsula qo‘yib, ushbu muhim loyiha qurilishini boshlab berdilar.

The Presidents laid a foundation for the new “Uzbekistan” park
In accordance with the program of the state visit of President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev to Azerbaijan, a solemn ceremony of laying the foundation stone of “Uzbekistan” park was held in Baku.
The new park will be located in the prestigious and dynamically developing “Ag Sheher” district of the capital.
The project envisages the creation of a large-scale park complex on an area of 4.5 hectares, which is designed to present the rich culture and traditions of Uzbekistan.
It will include architectural structures, walking zones, green areas, various recreation and entertainment facilities. The buildings will be decorated with elements of Uzbek national architecture and decorated with traditional ornaments.
During the ceremony, the two Heads of state together laid a symbolic capsule in the foundation of the park, launching the implementation of this important project.