Oʻzbekiston Prezidenti 26-27-iyun kunlari amaliy tashrif bilan Belarusda boʻladi
Oʻzbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Belarus Prezidenti Aleksandr Lukashenkoning taklifiga binoan 26-27-iyun kunlari amaliy tashrif bilan Minsk shahrida boʻladi.
Mamlakatimiz yetakchisi matbuot xizmati maʼlumotiga koʻra, Oʻzbekiston Prezidenti Oliy Yevroosiyo iqtisodiy kengashining navbatdagi yigʻilishida kuzatuvchi davlat rahbari maqomida ishtirok etadi.
Sammit kun tartibidan tashkilot doirasidagi koʻp tomonlama hamkorlikni yanada kengaytirish masalalari oʻrin olgan. Amaliy hamkorlikning ustuvor yoʻnalishlari koʻrib chiqiladi.

On June 26–27, the President of Uzbekistan to pay a working visit to Belarus
At the invitation of the President of Belarus Alexander Lukashenko the President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev will pay a working visit to the city of Minsk on June 26–27.
According to the press service of the leader of our country, the President of Uzbekistan will participate in the regular meeting of the Supreme Eurasian Economic Council in the status of the Head of an observer state.
The summit’s agenda includes discussions on the further expansion of multilateral cooperation within the framework of the organization. Priority areas of practical interaction will also be considered.