Oʻzbekiston Prezidenti 26-27-iyun kunlari amaliy tashrif bilan Belarusda boʻladi
Oʻzbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Belarus Prezidenti Aleksandr Lukashenkoning taklifiga binoan 26-27-iyun kunlari amaliy tashrif bilan Minsk shahrida boʻladi.
Mamlakatimiz yetakchisi matbuot xizmati maʼlumotiga koʻra, Oʻzbekiston Prezidenti Oliy Yevroosiyo iqtisodiy kengashining navbatdagi yigʻilishida kuzatuvchi davlat rahbari maqomida ishtirok etadi.
Sammit kun tartibidan tashkilot doirasidagi koʻp tomonlama hamkorlikni yanada kengaytirish masalalari oʻrin olgan. Amaliy hamkorlikning ustuvor yoʻnalishlari koʻrib chiqiladi.

26-27 июня Президент Узбекистана совершит рабочий визит в Беларусь
По приглашению Президента Беларуси Александра Лукашенко Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев 26-27 июня посетит с рабочим визитом город Минск.
По информации пресс-службы лидера нашей страны, Президент Узбекистана примет участие в мероприятиях очередного заседания Высшего Евразийского экономического совета в статусе главы государства-наблюдателя.
В повестку дня саммита включены вопросы дальнейшего расширения многостороннего сотрудничества в рамках организации. Будут рассмотрены приоритетные направления практического взаимодействия.