Respublika ixtisoslashtirilgan ona va bola salomatligi ilmiy-amaliy tibbiyot markazi hamda Tailandning nufuzli "Samitivej"
Respublika ixtisoslashtirilgan ona va bola salomatligi ilmiy-amaliy tibbiyot markazi hamda Tailandning nufuzli "Samitivej" xalqaro bolalar shifoxonasi o'rtasida o'zaro anglashuv memorandumi imzolandi.
Bitimdan ko'zlangan maqsad tibbiy xizmatlar sifatini oshirish, bilim almashish va kadrlar malakasini oshirish bo'yicha ikki tomonlama hamkorlikni mustahkamlashdan iborat. Tomonlar kelgusida birgalikda klinik amaliyot, akademik aloqalar va tibbiy tadqiqotlarni yaxshilashda qo'shma faoliyat olib borishadi.

Подписан меморандум о взаимопонимании между Республиканским специализированным научно-практическим медицинским центром здоровья матери и ребенка и престижной Международной детской
Подписан меморандум о взаимопонимании между Республиканским специализированным научно-практическим медицинским центром здоровья матери и ребенка и престижной Международной детской больницей Samitivej Таиланда.
Целью соглашения является укрепление двустороннего сотрудничества в сфере повышения качества медицинских услуг, обмена знаниями и повышения квалификации персонала. В дальнейшем стороны будут совместно работать над совершенствованием клинической практики, академических связей и медицинских исследований.