O‘zbekiston-Qozog‘iston sammiti samarali o‘tdi
Oliy darajadagi tadbirlar dasturi doirasida Olmaota shahrida Prezident Shavkat Mirziyoyev va Prezident Qasim-Jomart Toqayev norasmiy uchrashuv o‘tkazib, ikki tomonlama, xalqaro va mintaqaviy ahamiyatga molik dolzarb masalalarni muhokama qildilar.
Yetakchilar "Medeu" tog‘-chang‘i klasteri faoliyati bilan tanishdilar, raqamli va sun’iy intellekt texnologiyalari, ikki mamlakat atoqli musavvirlarining rangtasvir va grafika asarlari ko‘rgazmalarini ko‘zdan kechirdilar.
Olmaota xalqaro aeroportida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevni Qozog‘iston Respublikasi Prezidenti Qasim-Jomart Toqayev kuzatib qo‘ydi.

Узбекско-казахстанский саммит прошел плодотворно
В рамках программы мероприятий на высшем уровне в городе Алматы Президент Шавкат Мирзиёев и Президент Касым-Жомарт Токаев провели неформальную встречу, обсудив актуальные вопросы двусторонней, международной и региональной повестки.
Лидеры ознакомились с деятельностью горнолыжного кластера «Медеу», посетили выставки цифровых технологий и искусственного интеллекта, живописных и графических работ выдающихся художников двух стран.
В международном аэропорту города Алматы Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева проводил Президент Республики Казахстан Касым-Жомарт Токаев.