O‘zbekiston Prezidenti Olmaotaga tashrif buyurdi
Davlatimiz rahbarini Qozog‘iston Respublikasi Prezidenti Qasim-Jomart Toqayev kutib oldi. O‘zbekiston yetakchisi tashrifi sharafiga faxriy qorovul saflandi va ikki mamlakat bayroqlari ko‘tarildi.
Bugun O‘zbekiston va Qozog‘iston Prezidentlari norasmiy uchrashuv o‘tkazadilar. Kun tartibidan savdo, sanoat kooperatsiyasi, transport va logistika, energetika, qishloq va suv xo‘jaligi sohalarida amaliy hamkorlikni kengaytirish, shuningdek, faol hududlararo aloqalar va madaniy-gumanitar almashinuvni davom ettirish masalalari o‘rin olgan.
Davlat rahbarlari xalqaro siyosat va mintaqaviy hamkorlik masalalari yuzasidan ham fikr almashadilar.

Президент Узбекистана прибыл в Алматы
У самолета главу нашего государства встретил Президент Республики Казахстан Касым-Жомарт Токаев. В честь прибытия лидера Узбекистана был выстроен почетный караул и подняты государственные флаги.
Сегодня Президенты Узбекистана и Казахстана проведут неформальную встречу. В повестке дня – расширение практического взаимодействия в области торговли, промышленной кооперации, транспорта и логистики, энергетики, сельского и водного хозяйства, а также продолжение активных межрегиональных контактов и культурно-гуманитарного обмена.
Главы государств также обменяются мнениями по вопросам международной политики и регионального взаимодействия.