O‘zbekiston Prezidenti Tataristonning "Do‘stlik" ordeni bilan taqdirlandi
Qozon shahriga tashrif doirasida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevni Tatariston Respublikasining davlat mukofoti - "Do‘stlik" ordeni bilan taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Yuksak mukofotni davlatimiz rahbariga Tatariston Raisi Rustam Minnixanov tantanali ravishda topshirdi.
Prezidentimiz ushbu orden bilan O‘zbekiston va Tatariston o‘rtasidagi hamkorlikni rivojlantirish, xalqlar o‘rtasida do‘stlik va o‘zaro anglashuvni mustahkamlashga qo‘shgan ulkan hissasi uchun mukofotlandi.
Mamlakatimiz yetakchisi Tatariston rahbariga mukofot uchun samimiy minnatdorlik bildirib, so‘nggi yillarda o‘zaro hamkorlikda yuqori natijalarga erishilganini mamnuniyat bilan qayd etdi hamda Tatariston xalqiga ezgu tilaklarini bildirdi.

Президент Узбекистана награжден орденом "Дуслык" Татарстана
В рамках программы пребывания в городе Казани состоялась церемония награждения Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева государственной наградой Республики Татарстан – орденом "Дуслык".
Высокую награду главе нашего государства торжественно вручил Раис Татарстана Рустам Минниханов.
Президент нашей страны награжден за значительный вклад в развитие сотрудничества между Узбекистаном и Татарстаном, укрепление дружбы и взаимопонимания между народами.
Лидер нашей страны, поблагодарив главу Татарстана за награду, с удовлетворением отметил достигнутые высокие результаты плодотворного сотрудничества в последние годы, выразил наилучшие пожелания народу Татарстана.