O‘zbekiston va Tailand o‘rtasida diplomatik munosabatlar o‘rnatilganiga 30 yil to‘ldi
2022-yil 6-may kuni O‘zbekiston Respublikasi va Tailand Qirolligi o‘rtasida diplomatik munosabatlar o‘rnatilganiga 30 yil to‘ldi.
Shu munosabat bilan O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri v.b. Vladimir Norov Tailand Qirolligi Bosh vaziri o‘rinbosari – tashqi ishlar vaziri Don Pramudvinayga tabrik yo‘lladi.
Maktubda keyingi yillarda O‘zbekiston va Tailand o‘rtasida turli sohalarda ham ikki tomonlama asosda, ham xalqaro tuzilmalar doirasida samarali aloqalar yo‘lga qo‘yilgani qayd etiladi.
Ikki mamlakat xalqlari farovonligi yo‘lida davlatlararo aloqalarni yanada mustahkamlash uchun faol hamkorlik qilishga xayrixohlik bildirildi.

О 30-летии дипотношений между Узбекистаном и Таиландом
6 мая 2022 года исполняется 30 лет со дня установления дипломатических отношений между Республикой Узбекистан и Королевством Таиланд.
По этому случаю, и.о. Министра иностранных дел Республики Узбекистан Владимир Норов направил поздравительное послание заместителю Премьер-министра – министру иностранных дел Королевства Таиланд Дону Прамудвинаю.
Отмечено, что в последние годы Узбекистан и Таиланд поддерживают плодотворные отношения в различных областях как на двусторонней основе, так и в рамках международных структур.
Выражена готовность к активному взаимодействию в целях дальнейшего укрепления межгосударственных связей на благо народов двух стран.