Ўзбекистон Президентлигига номзодлар кеча Қашқадарё, Навоий ва Фарғона вилоятларида учрашувлар ўтказди
ТОШКЕНТ, 29 сентября. /«Дунё» АА/. Мамлакатимизнинг олий сиёсий лавозимига номзодлар сайловчилар билан учрашувлар ўтказмоқда, деб хабар бермоқда “Дунё” АА мухбири.
28 сентябрь куни Халқ-демократик партиясидан Ўзбекистон Президентлигига номзод Мақсуда Ворисова Навоий вилоятида, «Миллий тикланиш» демократик партиясидан Ўзбекистон Президентлигига номзод Алишер Қодиров Қашқадарё вилоятида, Ўзбекистон Либерал-демократик партиясидан Ўзбекистон Президентлигига номзод Шавкат Мирзиёев Фарғона вилоятида сайловчилар билан учрашдилар.
Бугун, 29 сентябрь куни «Адолат» социал-демократик партиясидан Ўзбекистон Президентлигига номзод Баҳром Абдуҳалимов Қорақалпоғистон Республикасида, Ўзбекистон Либерал-демократик партиясидан Ўзбекистон Президентлигига номзод Шавкат Мирзиёев Андижон вилоятида, Ўзбекистон Экологик партиясидан Ўзбекистон Президентлигига номзод Нарзулло Обламуродов Сурхондарё вилоятида сайловчилар билан учрашади.
Учрашувлар чоғида номзодлар ўзларининг сайловолди дастурларини тақдим этмоқда, сайловчиларнинг саволларига жавоб бермоқда, сайловларда ҳамда мамлакатнинг келгусидаги тақдири ҳал этилишида уларни фаол қатнашишга даъват этмоқда.

Кандидаты в Президенты Узбекистана вчера проводили встречи в Кашкадарьинской, Навоийской и Ферганской областях
ТАШКЕНТ, 29 сентября. /ИА «Дунё»/. Кандидаты на высший пост в стране продолжают встречи с избирателями, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
Так, 28 сентября, состоялись встречи с избирателями кандидатов в Президенты в Навоийской области – от Народно-демократической партии Узбекистана Максуды Варисовой и в Кашкадарьинской области – от Демократической партии «Миллий тикланиш» Алишера Кадирова, в Ферганской области - от Либерально-демократической партии Шавката Мирзиёева.
Сегодня, 29 сентября состоятся встречи с избирателями кандидатов в Президенты в Республике Каракалпакстан – от Социал-демократической партии «Адолат» Бахрома Абдухалимова, в Андижанской области - от Либерально-демократической партии Шавката Мирзиёева и в Сурхандарьинской области – от Экологической партии Узбекистана Нарзулло Обломуродова.
На встречах кандидаты представляют свои предвыборные программы, отвечают на вопросы избирателей, призывают к активному участию в выборах и решении дальнейшей судьбе страны.